Przyprawa Kurczak Orient - pomysł na szybki obiad

Przyprawa Kurczak Orient - pomysł na szybki obiad

Niedawno w naszym sklepie pojawiła się nowa mieszanka "Przyprawa Kurczak Orient". W poniższym poście postaramy się przybliżyć Wam skład owej przyprawy, jak również przedstawić jedną z wielu możliwości jej wykorzystania.

Przyprawa Kurczak Orient to aromat naturalnej kolendry, tymianku, kuminu, goździka i pieprzu czarnego, które nadają kurczakowi smak wyprawy na Bliski i Daleki Wschód. Smak, do którego będziecie wracać.

Jak sama nazwa mówi, przyprawa ta najlepiej sprawdza się w daniach z drobiu oraz w potrawach z grilla. Ale jak zwykło się mawiać: "Ogranicza nas tylko nasza wyobraźnia", dlatego zaproponujemy Wam nieco inne jej wykorzystanie.

My osobiście bardzo lubimy pomysły na szybkie obiady, tak aby nie tracić w kuchni zbyt wiele czasu. Dodatkowo chcielibyśmy zachęcić Was do wprowadzania w życie zasady "less waste". Potrawę warto przygotować w poniedziałek. A dlaczego? Zaraz Wam to wyjaśnimy :)

Będą nam potrzebne:

1) Przyprawa Kurczak Orient

2) Ulubiony ryż (np. brązowy, paraboiled, basmanti) lub makaron sojowy

3) Gotowe warzywa na patelnię (w naszym przypadku mieszanka chińska)

4) Gotowane mięso z kaczki (lub wołowe) z niedzielnego rosołu (w myśl zasady "less waste")

Gotujemy ryż. W międzyczasie na patelni rozgrzewamy 1-2 łyżki oliwy, wrzucamy gotową mieszankę warzyw i podsmażamy 5-8 min (do miękkości). Pod koniec przyprawiamy naszą mieszanką Przyprawa Kurczak Orient. Następnie dodajemy mięso z kaczki, które wcześniej "rozrywamy" na cienkie paski oraz ryż. Wszystko mieszamy na patelni i podsmażamy 1-2 min. Et voilà! Gotowe w około 30 min :)

Smacznego :)

Wszystkie komentarze

Zostaw Odpowiedź